Thajská masáž

Indikace aneb Proč přijít na thajskou masáž?

  • Přináší uvolnění, hlubokou relaxaci, odpočinek pro tělo i myslImage
  • Zbavuje bolesti a ztuhlosti svalů a kloubů
  • Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
  • Uvolňuje proudění energie v těle
  • Zlepšuje pohyblivost kloubů a pružnost šlach
  • Přispívá ke zvýšení imunity a odolnosti organismu
  • Povzbuzuje činnost vnitřních orgánů
  • Skvělá pomoc při zvládání stresu, napětí a přepracování
  • Pomáhá při depresích, migrénách, nespavosti
  • Podporuje trávicí systém, urychluje metabolismus a vylučování škodlivých látek z těla

Kontraindikace aneb Kdy raději thajskou masáž odložit 

  • Thajská masáž není vhodná při akutních onemocněních či poúrazových stavechImage
  • Není vhodná v období menstruace nebo šestinedělí – s výjimkou speciální masáže Healthy Mum určené pro čerstvé maminky
  • Klasická thajská masáž není vhodná pro těhotné – těm je ale určena naše speciální masáž Pregnancy
  • Thajská masáž není vhodná při vysokém krevním tlaku a srdečních onemocněních
  • Při osteoporóze, akutních zánětech či virových onemocněních a onemocněních kůže
  • Při nadměrném užití alkoholu, omamných látek či tišících léků
  • Při výrazných problémech s křečovými žilami

 

 

Časté dotazyImage

Kdy není doporučeno absolvovat thajskou masáž?

Thajské masáže bychom nedoporučili krátce po uzdravených zlomeninách, při zánětu šlach, kdy je nutný klid pro uzdravení, který bychom ošetřením narušili. Při některých zdravotních problémech není masáž doporučena, ale stále je možné ji absolvovat pokud se ošetření a technika přizpůsobí stavu klienta. Mezi tyto případy můžeme počítat například menší popáleniny. Pokud trpíte alergiemi neváhejte nás informovat, vybereme správný masážní olej a prostředky. Při srdečních onemocněních doporučujeme zdravotní stav před masáží zkonzultovat s vaším lékařem.

Jaké zdravotní problémy může řešit  thajská masáž a kdy je vhodné na ni zajít?

Thajská masáž skvěle funguje, máte-li  například zablokovaná záda, krk, namožená ramena, lopatky či naražený kotník. Častým důvodem, proč nás klienti navštěvují, je bolest hlavy. Thajská masáž pomáhá unaveným chodidlům, bolavým kloubům, uvolňuje natažené svaly, posiluje nervový systém, napomáhá správnému oběhu krve. Zejména je pak vhodná jako prevence před všemi těmito zdravotními problémy.

Jaký je doporučený režim po absolvování thajské masáže?

Po masáži doporučujeme hodně pít, z těla se vyplavují toxiny aktivované při masáži a ty je nutné vyplavit. Po masáži je také lepší klidový režim alespoň v řádech desítek minut. Je-li to možné, využijte například vířivé vany nebo teplé lázně.

Jsou thajské masáže limitované věkem?

Thajské masáže jsou vhodné pro každého bez omezení. Masérky vždy přihlédnou ke zdravotní kondici každého klienta a masáž přizpůsobí. Obecně se dá říci, že pro malé děti a starší seniory jsou vhodnější relaxační olejové (Aroma Oil) masáže.

Můžu jít na masáž, když se necítím dobře?

Thajské masáže jsou v případech nevolnosti a nachlazení spíše nevhodné. Pokud však máte pouze špatnou náladu a jste unaveni z každodenních povinností, měla by právě thajská masáž být tím, na co si vždy vzpomenete.. Všechny masáže působí velmi pozitivně, dojde ke zklidnění a regeneraci svalů i vašich smyslů.

Jaký by měl být pitný a stravovací režim před, během a po masáži?

Pitný režim je nutné dodržovat během celého dne, a tak vždy neváhejte požádat o sklenici vody nebo šálek teplého čaje. Po thajské masáži je dodržování pitného režimu ještě důležitější, protože potřebujete z těla odplavit toxiny a škodlivé látky uvolněné během masáže.. Jídlo před masáží není překážkou, ale pokud jste právě po hlavním jídle, dejte si raději hodinku před masáží pauzu.

Má tradiční thajská masáž bolet nebo je bolest signál, že něco není v pořádku?

Pokud jste nikdy před tím nebyli na masáži a svému  tělu jste nevěnovali potřebnou péči, může být vaše první masáž mírně bolestivá, ale nikoli nepříjemná. Naše svaly jsou často z  pracovního nasazení ztuhlé a nezřídka máme také  svaly bolavé od nesprávného držení těla, nesprávné chůze, sezení u počítače, řízení atd. Náprava těchto křivd na naší tělesné schránce může být při první masáži mírně bolestivá, ale určitě velmi užitečná.

Je thajská masáž určená i těhotným ženám?

Thajská masáž je vhodná a dokonce velmi přínosná během  podstatné části těhotenství. Bohužel ve společnosti koluje mnoho omylů, týkajících se právě masáží a jejich dopadů na těhotné i zdraví plodu.. Z velké míry je to zapříčiněno neznalostí nebo přehnanou opatrností o zdraví dítěte. Tím se však mnoho žen ochuzuje o zdravotní benefity, které poskytuje prenatální masáž.
Během prvních tří měsíců těhotenství žena může absolvovat thajskou masáž bez omezení dle svého přání a aktuálních potřeb. Od čtvrtého do osmého měsíce by se měla zaměřit pouze na tzv. těhotenskou masáž. Těhotné ženy, které si masáž dopřejí, si uvolní namáhané svalstvo, jejich spánek bude kvalitnější, budou odolnější vůči stresu. Mezi další přednosti thajských masáží v těhotenství patří i to, že zvyšují imunitu a zlepšují oběh krve a zlepšují také tok kyslíku a živin k plodu. Budoucí maminky jsou méně unavené.

V jakém intervalu thajské masáže doporučujete?

Jako příjemnou relaxaci můžete absolvovat thajskou masáž jak často si přejete. Pokud nemáte žádné zdravotní potíže a rádi byste jim předcházeli, stačí navštěva jednou za dva týdny až měsíc. Ušetříte tak namáhané krční svalstvo, předejdete bolestem hlavy, protáhnete ztuhlé svalstvo. Prospějete  krevnímu oběhu, posílíte nervovou soustavu, zklidníte mysl a celkově se budete cítit plni energie. V případě vážnějších  obtíží pohybového aparátu, při potížích s migrénou a při nespavosti či stresu si thajskou masáž dopřejte častěji.