Manuální lymfodrenáž celého těla - pro krásnější a zdravější tělo

Co je lymfodrenáž

Lymfodrenáž je lehká masáž lymfatického systému, která urychluje tok lymfy, a tím podporuje látkovou výměnu v organismu. Odpadní látky se tak z těla odplavují rychleji, nedochází k jejich hromadění a vy se cítíte výrazně lépe už po první proceduře.

 

Přístrojová lymfodrenáž

Přístrojovou lymfodrenáž provádíme na naší klinice pomocí přístroje Lymfoven, kde svalovou pumpu nahrazuje postupující tlaková vlna. Jde o příjemnou relaxační proceduru, kterou doporučujeme opakovat jedenkrát měsíčně.

 

Manuální lymfodrenáž, kterou provádím

Ruční lymfodrenáž je technika nenahraditelná přístrojovým ošetřením. Nejde o klasickou masáž a provádět ji může jen certifikovaný terapeut. Nesprávně provedená lymfodrenáž má v lepším případě nulové účinky, v horším případě může vést k nevratnému poškození lymfatických cév.

 

Časté otázky a odpovědi

Je lepší ruční nebo přístrojová lymfodrenáž?

Nejúčinnější je lymfodrenáž v okamžiku, kdy zkombinujete manuální a přístrojovou metodu. Ideálně v rámci týdenního bloku s lymfodrenáží každý den, nebo pravidelnými masážemi jedenkrát do měsíce. Lymfodrenáž nesmí bolet a způsobovat zarudnutí kůže. Také musí být prováděna přesným tlakem - a to v rozmezí 30 až 60 mmHg. Lymfodrenáž nižším tlakem (pod 20 mmHg) nemá efekt, vyšší tlak (nad 70 mmHg) může potíže zhoršit nebo poškodit lymfatické cévy.

 

Jaké jsou účinky lymfodrenáže?

Škála pozitivních dopadů lymfodrenáže je široká. Nejedná se jen o kosmetickou proceduru, ale i příjemnou pooperační kúru například po liposukci. Lymfodrenáž je vhodná procedura, když máte problémy s celulitidou, otékají vám nohy, trápí vás akné nebo třeba nadměrná únava. Lymfodrenáž také podporuje imunitní systém a využívá se i při léčbě obezity a formování postavy. Zpomaluje stárnutí pokožky, odstraňuje otoky v obličeji i otoky končetin a je prevencí před vznikem křečových žil. Nicméně všechny tyto pozitivní dopady má lymfodrenáž jen v okamžiku, kdy je prováděna zkušeným a certifikovaným terapeutem.

 

Pro koho jsou manuální lymfodrenáže vhodné?

Ruční lymfodrenáže jsou vhodné zejména pro osoby se zatížením končetin jako je dlouhé stání nebo sezení, tedy pro prodavačky, kadeřnice, chirurgy, letušky, řidiče z povolání, apod.. I pro sportovce, nebo pro lidi s nadváhou, kteří zpravidla zvýšeně zatěžují lymfatický systém. Vhodné jsou i tehdy, když se dostaví únava nohou například po rušném dni, dlouhém cestování v autě či letadle a po turistice. Dále jsou lymfodrenáže vhodné při rekonvalescenci po liposukcích a po plastických operací, kde je vhodná rehabilitace mízního systému formou masáže.

 

Jak často je třeba lymfodrenáže provádět?

Kúry založené na aktivaci lymfatického systému vyžadují opakování. Počet návštěv závisí na tom, jaký problém chceme touto cestou řešit. Na rozpohybování stagnující lymfy postačí 3-5 návštěv, 1-2x v týdnu. Při problémech s celulitidou a při formování postavy je třeba minimálně 10 návštěv. Teprve potom dochází k viditelným výsledkům.




 

Konec celulitidy, oteklých a těžkých nohou!

Manuální lymfodrenáž je dnes vzhledem ke stále se rozšiřujícím příznakům oslabení lymfatického systému velmi vyhledávanou a žádanou terapií u žen i mužů všech věkových kategorií. Manuální lymfodrenáž je speciální ručně prováděná masáž, která má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek. Za pomocí jemné techniky se pod určitým tlakem, tempem a pořadím daných specifických hmatů, aktivuje lymfatický (mízní) systém těla.

Léčba celulitidy

Lymfodrenáže jsou jedním z účinných zbraní v boji s pomerančovou kůží. Lymfodrenáže vedou ke zlepšení metabolismu, detoxikují tkáně a urychlují látkovou výměnu, což má pozitivní vliv na celulitidu. Pro lepší výsledek kombinujte lymfodrenáže s lymfoterapeutickým ošetřením Phytomer Trésor des Mers.

 

 

                                                     Image

Image